- +

התאחדות התעשיינים בשיתוף מטה כחול לבן במשרד הכלכלה והתעשייה, מזמינים את היצרנים לסמן את מוצריהם בתו "מיוצר בישראל".

מטה כחול לבן קורא לתעשיינים, לעשות שימוש בתו על גבי המוצרים, האריזות, ניירות מכתבים, באמצעות אתרי האינטרנט וכן להציגו על גבי מודעות ופרסומות למוצרים ישראליים.

הסימון בתו "מיוצר בישראל" מאפשר לצרכנים לזהות בקלות כי מדובר בתוצרת ישראלית וזאת על מנת להגביר את מודעות הציבור הרחב את החשיבות של קניית תוצרת מקומית, הן מבחינת יצירת מקומות עבודה והן מבחינת החדרת גאווה לאומית בקנייה מתעשייה מקומית.

חשוב להדגיש:

  • זכות השימוש בתו הינה ללא תשלום ודורשת עמידה בתנאי סף, מילוי פרטי העסק בטפסים המקוונים וחתימה של גורמים מוסמכים בעסק על הצהרות בדבר שיעור המרכיב הישראלי.
  • כל יצרן ישראלי , גם אם אינו חבר בהתאחדות התעשיינים, יכול להירשם לקבלת זכות השימוש בתו.
  • זכאות לתו מאפשרת ליצרן להציג מוצרים באתר קטלוג כחול לבן של משרד הכלכלה והתעשייה ולהשתתף ביוזמות ושיתופי הפעולה של מטה כחול לבן לסימון מוצרים באתרי השוואת מחירים ברשת כדוגמת: zap, mysupermarket אתר הדירה ועוד.

בחינת הזכאות לתו מתבצעת על ידי נציגים של מטה מיוצר בישראל בהתאחדות התעשיינים.
הסבר על תהליך ההרשמה לתו מיוצר בישראל:

  • בשלב הראשון תתבקשו למלא את פרטי איש הקשר בעסק ואת פרטי העסק ולאשר את קריאת התקנון והצטרפות לקטלוג "קונים כחול לבן" (ההצטרפות לקטלוג אינה חובה)
  • בשלב השני לאחר מילוי הטופס המערכת תפיק לכם מספר פניה ותציג לכם קישור למסמכים לחתימה של מנכ"ל/בעל עסק ורואה חשבון או יועץ מס (לעוסק מורשה בלבד) בדבר שיעור המרכיב הישראלי במוצר
  • כדי להשלים את התהליך תתבקשו להעלות את המסמכים חתומים וסרוקים לטופס נוסף - טופס השלמת פרטים
  • ההזדהות בהמשך התהליך תתבצע באמצעות כתובת הדוא"ל שהוזנה על ידכם בטופס הראשון ומספר הפניה שהופק עבורכם
  • בסיום התהליך, לאחר בחינת הנתונים, תקבלו אישור בדוא"ל על קבלת זכאות לסימון מוצרים באמצעות התו ואת הקבצים הגרפים הרלוונטיים.

השימוש בתו מיועד למוצר ישראלי, שהנו מוצר המיוצר בישראל בידי יצרן שהוא אזרח ישראל או תושב קבע בישראל, או תאגיד הרשום בישראל, ובלבד שמחיר המרכיב הישראלי במוצר, בשער המפעל של היצרן, בניכוי עלויות חומרי הגלם, החלקים, שירותי הייעוץ, התכנון, כוח האדם והמימון, ששימשו ביצור הטובין ושמקורם מחוץ לישראל, מהווה לפחות 35% ממחירו של המוצר ושהליך יצור המוצר בישראל היה בגדר שינוי משמעותי (substantial transformation). כל זאת, בהתאם לתקנות חובת המכרזים (העדפת תוצרת הארץ), התשנ"ה-1995.

אנו סבורים, כי שימוש בתו יסייע לכולם להבחין, ביתר קלות, מהם המוצרים המיוצרים בישראל ולהשפיע על החלטת הקנייה כך שתהייה מתוצרת ישראל.

- +
- +
כתובת העסק
- +
בחר ענף תעשייתי מתאים לסיווג העסק.
במידה ולא נמצא ענף תעשייתי מתאים נא לתאר את תחום העיסוק במלל חופשי
מטה כחול לבן מקדם את אתר "קונים כחול לבן" שמציג את קטלוג המוצרים עם תו "מיוצר בישראל".
ההצטרפות לקטלוג איננה כרוכה בתשלום וצוות התוכן של מטה כחול לבן מסייע ליצרנים בהזנת המוצרים.
- +
מוצר
מחק שורה מטבלת מוצרים מחק מוצר

שלום רב, פרטי הטופס נשלחים כרגע לעיבוד של הנתונים. בכדי להשלים את התהליך בהצלחה הנך מתבקש/ת להוריד את המסמכים המצורפים בקישורים הבאים ולצרף אותם חתומים על ידי הגורמים המוסמכים בארגון לטופס השלמת הנתונים:

את המסמכים החתומים ניתן לצרף בטופס השלמת הנתונים

שימו לב שתהליך עיבוד הנתונים אורך מספר דקות ולכן יתכן שלא יתאפשר להשלים באופן מיידי את הפרטים בטופס השני